Gösterilen 1 ile 10 arasındakiler / Toplam : 15 blog yazıları.
109 İzlenme · 32 gün önce

İhtiyaçlarınıza uygun yeni nesil teknolojiye sahip laboratuvar cihazları ile araştırmalarınızı daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlayan kocintok hızlı ve doğru sonuçlar elde edebileceğiniz cihazlar konusunda 1962 yılından beri hizmet vermektedir. Sarf malzemeler,cam malzemeler ve plastik malzemeler konusunda ankara merkezli olarak sunduğu hizmet alanlarını genişleterek sizlere en iyi laboratuvar cihazlarını sunmayı hedeflemektedir. 2 yıl garanti kapsamında üretilen cihazlar kullanışlı yapısı ve ücretsiz güncelleme seçeneği sayesinde sizleri daha memnun ve başarılı kılacaktır. Sektörün lider laboratuvar cihazları firmalarından alacağınız hizmetler memnuniyetiniz ön plana alınarak üretilmektedir.

55 İzlenme · 35 gün önce

-Afrin'i temizlesek ne olacak.80 milyonun içinde yaşayan %22 lik kanserli hücre varken.

-Filistin'e yardım eli uzatsan ne olacak, İçimizde ŞERİAT'ı kendilerine göre uydurup yaşayan ve yaymaya çalışanlar varken.

- Hadis'leri anlatsan ne olacak, Bizi Allah c.c yarattıysa, Onu kim yarattı? düşüncesine kapılan bir nesil yetişirken.

- Aradan 1300 yıl geçmesine rağmen bilim teknoloji zirvelere ulaştığı halde, ŞERİAT'ın geri gitmesi, ŞERİAT'ın İSLAM olmadığını, ŞERİAT'ın asmak, kesmek olduğunu ŞERİAT'ın gericilik olduğunu düşünen bunca insan varken.

-Bu insanların beynini düzeltmedikçe veya düzeltmeye uğraşmadıkça yapılan herşey boş.

-Dünya İmtihanı deyince aklına birşey gelmiyorsa,

-Allah c.c beni bu dünyaya niye gönderdi? Onun rızasını kazanabilecekmiyim? hayırlı bir evlat yetiştirebilecekmiyim?

-Üç günlük dünya bittiğinde Allah c.c nin karşısına hangi yüzle çıkacağım düşüncesi olmadıkça,

- Ne edeyim böyle menfaat dünyasını.

-Kadının iffeti olan 'BAŞ ÖRTÜSÜ' tarz, moda olunca,

- Ne edeyim böyle menfaat dünyasını.

- Üstünde entaresi, DOLAR uğruna kardeşlerini satanlar varken

- Görüntüde İLAH'ı ALLAH, yaşantısında İLAH'ı DOLAR EURO ALTIN iken

- Ne edeyim böyle menfaat dünyasını.

-EZAN sesinden rahatsız olur, Geberdiğinde yine o ŞERİAT ile defnedilir.

- Ne edeyim böyle menfaat dünyasını.

-Dilinde dava, Gözü ise dünyevilik en yüksek makamda
- Ne edeyim böyle menfaat dünyasını.

H.ÖZDEMİR

146 İzlenme · 45 gün önce


23.7.1974 İstanbul doğumlu. M.Ü. Hukuk Fakültesi mezunu. Evli ve 1 çocukbabası.
Abak.us kreatif medya ajans başkanı. Abak.us’ün İstanbul ve New York’ta ofisleri var ve BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, NYMag, TimeOut New York gibi markalarla çalışıyor. Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına danışmanlık ve sosyal medya hizmeti verdi.
Geçmişte Photoshop, Flash, PDF gibi yazılım ürünlerini geliştiren Adobe’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yaptı.
TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı ve yönetti.
Kişisel belgesellerini YouTube’da yapmaya devam ediyor. Sanat, tasarım ve teknoloji hikayelerini 1.000.000 civarında kişi 53 milyondan çok kez izledi.
Bugüne kadar çeşitli kurumlarda ve konferanslarda 600’den fazla konuşma yaptı.
Profesyonel bir keynote speaker ve TEDx konuşmacısı.
YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu. #CreatorsforChange adlı bu program için uluslararası projeler üretiyor. Bunlardan bir web dizisi ve kısa filmi olan Scarecrow – Korkuluk toplamda 2 milyon kez izlendi.
Hakkında sıkça sorulan soruları şuradan  okuyabilirsiniz

Istanbul based “storyteller” Baris is producing and broadcasting YouTube videos about art, design, technology and literature. Every week he tries to build and tell simplified stories around complex technological concepts and social issues as his hub content. Baris is also an award winner art director at the creative agency he founded, “Abak.us”, a certified instructor and a prominent public speaker at popular events such as TEDx talks in Turkey. He is married to one of the first ever internet bloggers in Turkey, Devletsah, and has a son.

127 İzlenme · 75 gün önce

Elektronik Sigara Nedir?

            Son günlerde adını sıkça duyurmuş bir ürün olan elektronik sigara nedir ?Elektronik sigara, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen kişiler için ve sigaranın zararlarını azaltmak amacıyla tasarlanmış elektronik bir üründür. Kısaca e-sigara olarak bilinir. Pil ile çalışan bu cihaz, içerisindeki likiti ısıtarak buharlaştırır. Bu buharlaşma işlevi tıpkı nargiledeki gibidir. Tek farkı ise bu işlemin köz ile değil pille yapılıyor olmasıdır. İçerisindeki bu likitte nikotin, meyve aromaları ve enbase bulunur.

Elektronik Sigaranın Olumlu ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

            Elektronik sigara Elektronik sigara normal sigara kadar olmasa da zararları vardır. Normal sigaradaki gibi kanserojen maddeler içermez. Ancak gerçek bir sigara gibi içinde nikotin barındırır ve buharı ile solunum yollarında spazma neden olur. Ayrıca nikotin dışında propilen glikol, gliserol gibi kimyasal maddeler, uçucu organik bileşenler de barındırmaktadır. Sigarada bulunan katran kanseri en çok tetikleyen maddedir.

            Elektronik sigarada ise katran bulunmamaktadır. Sigara içme alışkanlığından sizi uzak tutar. Ancak bilinçsiz kullanılır ve aşırı nikotin tüketimine neden olursa zararlı etkileri oluşabilir. Cepte taşınabilecek kadar portatif ve şıktır. Pasif içiciler için zararlı bir etkisi yoktur. Düzgün kullanılmaz, temizliği ve bakımları düzenli bir şekilde yapılmazsa size zarar verebilir. İçerisinde bulunan maddeler dolayısıyla elektronik sigara kullanan kişilerde bağımlılığa ve solum sisteminde bozulmalara yol açmaktadır.

            Ayrıca kısa sürede bir sağlık problemi yaratmıyor gibi görünse de uzun dönemde sağlık sorunlarına yol açabileceği düşünülmektedir. İçerisinde nikotin bulunmasından dolayı kişilerde davranışsal bağımlılık devam etmektedir. E-sigaranın içindeki maddelerin güvenli olduğu tam olarak ispatlanmamıştır.  Boğaz ve ağızda kuruluk, bulantı ve kusmaya neden olduğu belirtilmiştir. Elektronik sigaranın olumsuz yanlarından biri de sigara içmeyen gençleri de elektronik sigaraya özendirmesidir.

Elektronik Sigara Sigarayı Bırakmakta Ne Kadar Etkili?

            Sigara bağımlılığında bağımlılık aslında iki türlüdür. Birincisi nikotinin kişide yaptığı bağımlılık, ikincisi ise kişilerin psikolojik olarak sigaraya bağımlılığı. Buna halk arasında "dudak tiryakisi" de denmektedir. Birincisinin üstesinden gelip sigarayı bırakmaya hazırlanan kişiler genellikle ellerindeki boşluğu nasıl dolduracaklarını bilemezler. Sürekli ellerini koyacak bir yer ararlar vb. Bu bağımlılığın üstesinden gelmek için de elektronik sigaraya başvururlar. Bu tip bir davranış bağımlılığı olan kişiler için sigarayı bırakırken geçiş döneminde etkili olabilir.
Yapılan bazı araştırmalar elektronik sigaranın sigarayı bırakmada etkili olduğu yönünde. Ancak aksi görüşler de mevcut Dinner Lady Likit .

            Dünya Sağlık Örgütü (WHO) elektronik sigaranın sigarayı bıraktırma konusunda yeterli çalışmalar yapılana kadar kesin olarak kabul edilemeyeceğini bildirdi.

            Dünya Sağlık Örgütüne üye olan ülkeler tarafından uluslararası anlaşma olarak oluşturulan Tütün Kontrol Çerçeve Sözleşmesi (TKÇS) ülkemiz tarafından 2004 yılında imzalanmıştır. TKÇS, üye olan tüm ülkeleri 2014 yılı olağan genel toplantısında,

            Sigara içmeyen bireylerin elektronik sigaraya başlamalarının önlenmesi, e-sigara ilişkili potansiyel sağlık risklerinin en alt seviyeye indirilmesi, e-sigara ile ilişkili ticari çevrelerin ve tütün endüstrisinin, tütün kontrol faaliyetlerine müdahil olmasının önlenmesi konusunda gerekli düzenlemeleri yapmak ve gerekli önlemleri almak konusunda uyarmıştır.

Elektronik Sigara Patlar Mı?

            Elektronik sigaraların tamamen güvenli olduğunu düşünmek yanlış olur. Şarjlı elektronik sigaralar yanlış şarj aleti ile şarj edilirse patlamaya yol açabilir. Bazı elektronik sigaralar güçlü bataryalara sahip olmadığı için patlamaz. Ancak kalem şeklindeki elektronik sigaraların yangın çıkarma gibi bir sorunu olabilir. Eğer piller elektronik sigaranın gövdesinden ayrılmıyorsa, kalem şeklindeki elektronik sigaralarda pil gövdeye düzgün bir şekilde yerleştirilmediyse patlama gibi sorunlara yol açabilir. Bu durumda ilerleyen zamanlarda pilden asit sızdırmaya başlayabilir. Böylece gövdeye monte edilmiş pillerin montesi iyi yapılmadıysa ve yüksek kapasiteye sahip olan batarya aşırı zorlandığında elektronik sigaralar patlayabilirler. Kısacası elektronik -sigaraların yangın çıkartmasındaki sebep bataryalardır.

            Ayrıca elektronik sigaraların sorun çıkarmasındaki başlıca etkenlerden biri de cihazın yanlış ve ihmalkâr bir şekilde kullanılması. Ancak tüm bunlara rağmen e-sigaranın patlamayacağının bir garantisi yoktur.

            Elektronik sigara alınırken marka cihazlar tercih etmek, ucuz ve sahte, markasız cihazlardan kaçınmak bu tarz problemlerin önüne geçmenizi sağlayabilir. Cihazın atomizer kısmı da riskli bölgelerdendir. Atomizerin aşırı ısınmasını engellemelisiniz. Cihazınızı mutlaka sudan uzak tutun. Suyla temas etmiş olan cihazı kullanmaktan kaçının. Aldığınız cihazın özellikle batarya kısmını ve nasıl şarj edilmesi gerektiğini iyice araştırın. Doğru şarj aleti kullanmak ve bataryayı doğru şarj etmek de patlamasını engellemek için alacağınız önlemlerdendir.http://www.dinnerladylikit.org/

78 İzlenme · 75 gün önce

Sigara Tiryakiliğinde Elektronik Sigara İle Kurtulun

Tüm dünyada sayısı her geçen gün artan kullanıcıya sahip olan elektronik sigaralar, yarattıkları psikolojik etkiyle sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlere yardımcı olurlar. Farklı likit seçeneklerine sahip olan elektronik sigara çeşitleriyle damak tadına uygun modeli tüttürebilir ve kendinizi sigara içiyor gibi hissedebilirsiniz. Pasif içicilikten kısa zaman içinde kurtularak sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Tütün ve tütün ürünleri bağımlılığına destek olması için piyasaya sürülen elektronik sigara modelleriyle siz de psikolojik tatmin yaşayarak sigara tüketiminden kurtulabilirsiniz. elektronik sigara

Sigara Dumanı, İzmarit ve Külden Kurtulun!

Basitçe nargile ile aynı çalışma prensibine sahip olan elektronik sigaralar, düzenli olarak temizlenebilir. Kaliteli ve farklı nikotin oranlarına sahip likit kullanımı yapılarak kısa zaman içinde yeniden başlamamak üzere sigara bırakılabilir ve bu dönemde yoksunluk hissi de yaşamaz. Elektronik sigara kullanımının hayatınıza katacağı avantajlardan yararlanmak için seçiminizi yaparak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Sigara içerken yaptığınız hareketleri tekrar etmenizi sağlayan elektronik sigara çeşitleriyle psikolojik ihtiyacınızı karşılarken ağız tadına uygun likit içerikleriyle kullanımınızı keyfe dönüştürebilirsiniz. Sıkı bir sigara tiryakisiyseniz zaman içinde nikotin oranı düşük likitleri tercih ederek sigaranın yarattığı sağlıksız etkilerinden kurtulabilirsiniz. Yapılan klinik çalışmalar e sigara kullanıcılarının bağımlılıktan kurtulma sürecini son derece rahat geçirdiklerini ortaya koymaktadır.

Kullanıcıları kül, kötü koku ve izmarit derdinden kurtaran e sigaralar, düzenli bakım yapılarak hijyenik şartlar altından kullanılabilirler. Normal sigarada bulunan yaklaşık 4 bin zararlı maddenin yer almadığı elektronik sigaralar değişik ve hoş aromalı likit tercihleriyle sigaranın istenmeyen etkilerinden korunmanızı sağlar. Pasif içicilere de normal sigara kadar zarar vermeyen modeller, ortama çok az miktarda nikotin bırakır ve hava ile birleşen madde tamamen etkisiz hale gelir.

Dumansız Sigara İle Kendinize Olan Güveninizi Tazeleyin!

Sigara bağımlılarının bir yıl içerisinde sigara kullanımını tamamen bırakmalarını sağlayan elektronik sigara çeşitleri, güvenli bir şekilde kullanılabilir. Her yıl çok fazla sayıda kişinin ciddi sağlık sorunlarına yakalanmasına ve ölümüne neden olan sigara bağımlılığı çağımızın en büyük tehdidi olarak görülebilir. Dudak ve el bağımlılığı nedeniyle sigarayı bırakamayanlar için özel bir çözüm yolu olan modeller sayesinde siz de kısa süre içerisinde cebinizi, sağlığınızı ve sevdiklerinizi sigaranın olumsuz etkilerine karşı koruma altına alabilirsiniz.

Sunduğumuz ürün çeşitliliği sayesinde e sigara modellerinden yardımcı ürünlere, aromalı elektronik sigara likit seçeneklerinden 0 nikotin içeren likitlere geçebilirsiniz. Hafif ve şık tasarıma sahip olan modeller kolay taşınabilir ve güvenle kullanılabilir. Kolay şarj edilebilme özelliklerine sahip olan ürünler, psikolojik ve fiziksel açıdan alışkanlıklarınızdan kurtulmanıza yardımcıdır. Kullanıcıların en çok tercih ettikleri likit çeşitleri arasında; çikolata, Küba purosu, elma, çilek, böğürtlen ve cappucino sayılabilir.

Sigarayı Bırakabileceğinize İnanıyor musunuz?

Sigarayı bırakmaya karar verdiğiniz andan itibaren ciddi bir değişim ve yenilenme içine gireceğinizi bilmelisiniz. Çıkarılarak kolay bir şekilde temizlenebilen parçalara sahip olan elektronik sigara modelleri arasından yeni başlayanlar için önerilenleri inceleyerek sağlıklı ve dumansız bir hayata hemen başlayabilirsiniz.

Sigara tiryakisiyseniz ve bu bağımlılıktan kurtulamıyorsanız elektronik sigara ile tanışabilir ve 2-3 ay içinde tamamen nikotinsiz likit seçeneklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. E sigara likitleri;

- Diş sarılığı yapmaz,

- Kötü koku bırakmaz ve

- Pasif içicileri olumsuz etkilerden korur.

Çocuk kilidine sahip olan e sigara likit seçenekleri kapalı ambalajlarında satışa sunulur. Bitkisel gliserin ve doğal aroma esanslarıyla zenginleştirilen ürünler 0, 6, 12 ve 18 olmak üzere 4 farklı nikotin içeriğine sahiptir. Elektronik sigara kullanırken mutlaka orijinal dolum sıvısı kullanılmalıdır. Sahte ve merdiven altı dolum sıvıları insan sağlığı üzerinde ciddi olumsuz etkiler gösterebilir. Şişe üzerinde bandrol bulunan ürünler tamamen yasaldır ve güvenle kullanılabilir. Açılan likitler uygun şekilde muhafaza edilerek son kullanma tarihine kadar ilk günkü tazeliğini korur.

Sigarayı bırakan kişilerde ilk değişim 2 saat içerisinde yaşanır. Nikotinin vücudu terk etmeye başlamasıyla beraber ciğerler düzenli bir şekilde çalışmaya başlar. Tat ve koku duyuları 2.günün sonunda etkin hale gelir. Fiziksel aktivitelerdeki başarı performansının artması ise yaklaşık olarak 3 ay içinde kendini gösterir. Kalp krizi geçirme ve akciğer kanserine yakalanma riski ise ilk 5 yıl içinde ciddi oranda azalır. Sigara bağımlılığı ve yoksunluk sendromu sizi esir almasın ve yaşam kaliteniz düşürmesin istiyorsanız sigara ile mücadeleye hemen şimdi başlayabilirsiniz. http://www.e-sigaraelektroniksigara.com/

101 İzlenme · 91 gün önce

Aradığınız her türlü müziği tubidy mp3 indir farkıyla kaliteli ses tonlaması ve fiber hızında ulaşabilirsiniz. Son dönemlerde en beğendiğimiz şarkıları indirmek için bir çok site arayışına girmiş durumundayız. Bir çok mp3 indirme sitesinin bulunduğu google arama motorunda istediğimiz şarkıyı bulmak mümkün fakat çoğunluk olarak indirme linkleri hatalı bağlantılar içermekte. Tamda burada kullanıcıyı üzmeyecek bir web sitesi geliştirilerek youtube de bulunan video klipleri mp3 olarak çeviri yapan ve ücretsiz üyeliksiz bir web adresi karşımıza çıkıyor.

Tubidy mp3 indirme sitesi olan www.tubidymobimp3.xyz tam aradığınız bir pop müzik dinleme ve mp3 indir sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Kolay kullanımı ile sadece istediğiniz şarkıyı arama kutusuna yazarak bulabilir ve indirebilirsiniz. Bedava mp3 indirmek için tasarlanmış cepten müzik indirmek için biçilmiş kaftan.
Tüm mobil cihazlarla uyumlu telefon tablet ve tüm işletim sistemleri ile uyumlu çalışan tubidy mp3 indirme adresini kullanarak hiçbir ücret ödemeden bedava mp3 indir keyfini çıkartabileceksiniz.

Eski yeni tüm şarkıları her tarzda ve her dilde müziği cepten mp3 indir. Müzik günün yorgunluğu ve stres atmaya en başarılı yöntemdir. Yerli ve Yabancı müzikler sayesinde sizlerde kendinize geleceksiniz. Müzik arşivimiz oldukça geniştir. Tubidymobimp3.xyz ile geçmişten günümüze bir çok müziğe ulaşmanız mümkündür.
O halde kulağınıza hoş gelen bir müzik mi var? Bu müziği Bilgisayar, Telefon yada Tabletinize indirmek mi istiyorsunuz? o zaman doğru yerdesiniz. Müziğin adresi tubidy mobil sayesinde istediğiniz müziği ücretsiz olarak indirebilir ve dinlemeye başlayabilirsiniz.

231 İzlenme · 140 gün önce

MEVLİD KANDİLİ NEDİR? Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Nebilerin Nebisi Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Ve Sellem Peygamber Efendimiz (sav)'in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının onikinci gecesidir.

http://www.playbek.net/video/62081/kainatin-efendisine-selam-olsun-yuz-bin-salata-denk-gelen-salevat-lalegul-tv

545 İzlenme · 201 gün önce

Türkiyede bugünlerde seo paketleri üzerine çok sayıda web sitesi açıldı ancak bunlardan en iyileri hangisidir bilinmiyordu. Şuanda internet sektöründe profesyonel backlink paketleri hizmeti veren, müşterilerine ve takipçilerine güncel seo teknikleri ile beraber ekonomil seo fiyatlarını paylaşan, maliyetin nekadar olması gerektiği ve etkili backlinklerin, kalıcı backlink alımının faydaları hakkında birçok unsuru sizlerle paylaşıyor. Arkadaşlar seo siteleri arasında en iyisi www.seoamo.net seo ajansıdır. Çünkü burada herşeyden önce müşteri memnuniyetine değer veriliyor ve kaliteli web site tanıtımları yapılıyor.

Eğer seo paketleri ile alakalı aklınızda soru işaretleri oluşursa seoamo.net sitesine giriş yaparak profesyonel seo uzmanlarına sorularınızı danışabilirsiniz.

462 İzlenme · 536 gün önce

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur,

06.10.2016 tarihinden bu tarafa Beyaz TV kanalının “Söylemezsem Olmaz” adlı sabah programında, bu programı sunan, hazırlayan ve yetkili kişilerce sahte delil üretilmek suretiyle, sistematik olarak şahsımız ve şirketimiz açıkça hedef alınmış, iftira suçuna maruz bırakılmış bulunmaktayız. Hakkımızda yargısız infaza neden olan gerçek dışı haberleri içeren ve sahte delil üreterek yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” adlı programa karşı kamuoyu nezdinde bir nebze olsun cevap verebilmek ve iftira niteliğindeki yayınlara karşı gerçekleri anlatabilmek adına kamuoyu ile çok önemli bilgileri paylaşmamız gerekmiştir. Programın sunucuları olarak görev yapan kişilerin ve sorumluların şahsımıza karşı işledikleri ölümle tehdit, hakaret, iftira, suç uydurma ve iş ve çalışma hürriyetinin ihlali suçları hakkında gerekli yargısal süreç ivedilikle başlatılacaktır.

Yaklaşık 13 yıldır yayın hayatına devam eden ve izleyicilerinin gönlünde ayrı bir yeri olan “Kurtlar Vadisi” dizisinin hedef alındığı sabah programında, yaklaşık 4 yıl öncesine ait 159. bölümde geçen mezarlık sahnesiyle ilgili iftira atılmıştır. Bu bölüm, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı Anadolu Yakası Çekmeköy 3. Bölge’de yer alan bir mezarlıkta çekilmiş olup, söylemezsem olmaz adlı sabah programının çalışanlarının görüntü aldıkları mezarlıkla ilgisi bulunmamaktadır. Anılan bölümde gasilhane sahnesi çekileceği için tercih edilen bu mezarlık, gerçeğine uygun olarak hiçbir unsuru değiştirilmeksizin çekimde yer almıştır. Bunu fark eden “Söylemezsem Olmaz” programı sorumluları ve sunucuları bir başka mezarlık olan Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’na giderek çekim yapmışlar, iftira suçu atabilmek için sahte delil üretmişler ve kamuoyunu yanıltmak, bizleri haksız şekilde hedef göstermek için görsel basının olağan gücünü kötüye kullanmışlardır. Sahte delil olarak bu kişilerce kullanılan ve 159. bölümde çekim yapılan mezarlıkla ilgisi bulunmayan mekana ait görüntüler karşılaştırıldığında farklı mekanlar olduğu kolaylıkla anlaşılmasına rağmen, dizide geçen mezarlık güncel olarak görüntülenmiş olup, yargısal süreçte delil olarak kullanılacaktır. Program sunucuları suç işlediklerini bilmelerine rağmen, fiillerinin boyutlarını üst düzeye çıkartmışlardır. 12.10.20016 tarihli “Söylemezsem Olmaz” adlı sabah programında, sunuculardan Nihat Doğan tarafından alenen nitelikli şekilde ölümle tehdit edilmiş bulunmaktayız. Diğer sunucu Ömür Varol ise, dizinin hiçbir kanalda yayınlanmayacağını beyan ederek, iş ve çalışma hürriyetini engellemeye yönelik tehditlerini alenen gerçekleştirmiştir.

Bunun haricinde tarafımızca satın alınan “Kurtlar Vadisi Darbe” domaini ile de ilgili “Söylemezsem Olmaz” adlı program sorumluları ve sunucuları kamuoyunu yanıltmış, yine kabul edilemeyecek şekilde iftira atmışlardır. 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde kamuoyunca da yakından takip edilen ve büyük ilgi duyulan 07 Şubat Mit Krizi ve 17-25 Aralık’ta gerçekleştirilen hain saldırılar, hükümetimizin en üst makamlarınca ve devlet adamlarınca da “darbe” olarak tanımlanmıştır. İşte bu nedenle, 13 yıldır yayın hayatına devam eden ve toplumsal olaylardan esinlenerek hazırlanan Kurtlar Vadisi adlı dizi için, 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde de FETÖ adlı hain yapılanmanın kalkıştığı 15 Temmuz darbe girişimine gelinen süreçte gerçekleşen diğer darbe girişimlerini konu alan bir konsepti içeren projemiz hazırlanmıştır. Bu kapsamda, içinde “Kurtlar Vadisi Suriye” ve “Kurtlar Vadisi Terör” adlı domainlerin de bulunduğu 208 farklı domainimiz gibi “Kurtlar Vadisi Darbe” domaini de alınmıştır. Ülkemizin meşru hükümetine ve devlet büyüklerimize karşı gerçekleştirilen hain kalkışmaların 15 Temmuz öncesinde de “darbe” olduğu izahtan varestedir. Bu durumun “Söylemezsem Olmaz” adlı programın sorumluları ve sunucularınca gerçek dışı ithamlar içeren şekilde kötü niyetle kullanılması, şeref ve haysiyetimize açıkça saldırı gerçekleştirilmesi kabul edilemez bir durum olup, suç teşkil eden fiillerle ilgili her türlü yargısal süreç başlatılacaktır. Kurtlar Vadisi dizisini daha evvel satın almak ve kanalında yayınlamak isteyen yetkililerin, bu hedeflerine ulaşamayınca, şahsımızı ve şirketimizi, sahip olduğumuz tüm değerleri hedef alarak, görsel basının olağan gücünü kötü niyetli bir şekilde ve şahsi husumetlerine alet ederek kullanması açıkça suç teşkil etmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

PANA FİLM SİNEMA TELEVİZYON PRODÜKSİYON SAN. VE TİC. A.Ş.
M. NECATİ ŞAŞMAZ MEHMET CANPOLAT

2527 İzlenme · 1191 gün önce

3 ateist Mevlanaya gitmişler.ona:
-eğer müsaitsen sana 3 sual soracağız?
Mevlana:
-ben müsait değilim Şems e gidin
demiş
ateistler Şemse gitmişler.şems de o sıra bir KERPİÇ ile oyalanmaktadır
ateistler:
-müsaitsen sana 3 sual soracağız
şems:
-müsaidim.birinci soruyu sor
ateistler aralarında bir sözcü seçmişler.
ateist:
-Allah var diyorsunuz.ama Allahı göremiyoruz.Allahı gösterin de biz de inanalım.biz görmediğimiz seye inanmayız
şems:
-diğer suali sor
ateist:
-diyorsunuz"şeytan ateşten yaratıldı ama daha sonra da diyorsunuz seytan ateşle cezalandırılacak".bu saçma değil mi ateş ateşe azap eder mi?
sems:
-son soruya geç
-ne diye insanlara hep baskı kurarsınız, nedir bu seriat,bırakın insanlar ne yapmak istiyorsalar onu yapsınlar o zaman insanlar daha mutlu olur
bütün bu sorularımıza cevap ver ki allaha iman edelim veremezsen .........
ateist daha cümlesini bitirmeden şems yerdeki kerpiçi alıp ateisttin kafasına atmış.ateisttin kafasına hiçbirsey olmamış.sadece acı ile inliyormuş.dışardan darbe yediği belli olmuyor
neyse ateist kadıya gidip davacı olmuş.kadı şemsten hesap sormak için onu huzuruna getirtmiş.
kadı:
-söyle bakalım.niye bu adamın başına kerpiç attın.adam şimdi senden hakkını istiyor..adam ateist diye niye ona kötü davranıyorsun.bizim dinimizde hoşgörü var.cabuk hesap ver!
şems:
-ben hiçbir sekilde bu adama şiddet kullanmadım.bana 3 soru sordu.ben de bu adamın dilden anlamayacağını anladım.onun yaşayarak öğrenmesini istediğimden 3 sorunun 3 üne de tek cevap verdim.
-nasıl yani?
-bu adam bana dedi ki"Allahı bana göster inanayım."ben bu adamın yalan söylediğine inanıyorum.bu adamın başı falan ağrımıyor.başının ağrısını göstersin de inanayım
ateist:
-ama acıyor ben hissediyorum
-ben de Allahın varlığını hissediyorum
ateist caresizce susmuş.söyleyecek bir laf bulamamış
şems:
-daha sonra bana dedi"seytan ateşten yaratıldı ateş ateşe azap eder mi hiç" ben de bu adama cevap olarak kerpiç attım.kerpiç de topraktan insan da topraktan nasıl kerpiç insana acı veriyorsa ateş de seytana öyle acı verecek
ateist:
-ama ama seyyy..
şems devam etmiş:
-daha sonra bana "bırakın insanlar ne yapmak istiyorsa yapsınlar ne diye onları engelliyorsunuz"dedi.ben de o an bu adama cok sinirlendim ve kafasına kerpiç atmak istedim.söyleyin bana"her insan yapmak istediğini yaparsa dünyada düzen kalır mı"
3 ateisttin de o anda kalplerinde birseyler açılmaya başlamış ve Allaha iman etmişler..kadı şemsi cezalandıracaktı ama eski ateistler yeni müminler davalarından vazgeçmiş.

Sponsorlar

Sponsorlar

DMCA.com Protection Status